Zwiększa się ilość poszkodowanych w wypadkach przy pracy

rob-curran-396488-unsplash

Rob Curran

Niestety wnioski z analizy raportu GUS nie są najlepsze…

Główny Urząd Statystyczny opublikował raport „Wypadki przy pracy 2016 r.”. Z raportu wynika, że w 2016 roku odnotowano 87886 osób poszkodowanych na skutek wypadków przy pracy. Porównując, w 2015 roku zarejestrowano 87622 poszkodowanych.

Liczba poszkodowanych zwiększyła się zatem aż o 264 osoby (0,3%)!

Optymistycznym akcentem jest zmniejszenie się liczy osób poszkodowanych w wypadkach  ze skutkiem śmiertelnym. W 2015 roku na skutek wypadku przy pracy śmierć poniosły 304 osoby, a w 2016 roku 243. Liczba zgonów zmalała aż o 20,1 %. Zmniejszyła się także liczba osób poszkodowanych z ciężkimi obrażeniami ciała, z 502 do 467 (o 7 %).

Co najistotniejsze raport GUS oparty jest o zgłoszone wypadki przy pracy, a jak wiadomo dużo wypadków nie jest oficjalnie zgłaszanych z powodu niewiedzy pracownika czy niechęci pracodawcy…

Z tych względów raport nie oddaje rzeczywistej ilości wypadków przy pracy. Niemniej jednak nawet liczba zarejestrowanych wypadków budzi przerażenie.

 

Źródło: http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/warunki-pracy-wypadki-przy-pracy/wypadki-przy-pracy-w-2016-r-,4,10.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s